Sinpaş Bursa Modern

$53,069 - 1.013.449

Tanım

Sinpaş Bursa Modern
21.Yüzyıl’a Bursa
Bursa’nın bereketli topraklarına kök saldı, tarihin en büyük, en önemli imparatorlıklarından biri; Osmanlı İmparatorluğu… Yeryüzünde, 600 yıl Osmanlı çınarının altında yaşadı.
Şimdi, tarih tekerür ediyor. Bu muhteşem imparatorluğa başkentlik etmiş Bursa’nın geçmişine yakışacak bir proje hayatına geçiyor. Şimdi, köklü bir geçmişin zengin mimarisinden günümüze kalan değerlere, 21. yy’dan geleceğe miras kalacak yepyeni bir değer katılıyor.
Sinpaş GYO’nun, Osmanlı’nın geleneksel yapısıyla, günümüzün modernizmini bir arada yorumlayarak projelendirdiği Bursa Modern ile Bursa, bir kez daha medeniyetlerin buluşma noktası oluyor.
Suyla doğan Modern Kent
Yaklaşık 232.000 m2 kare alan üzerine inşa edilecek Bursa Modern; yerleşimi modern alt yapısı, yapay göletlerle taçlanmış peyzajı, üstün nitelikli konutları, açık /kapalı otoparkları, şehir meydanı, sadece yetişkinler için değil, gençler çocuklara da yönelik spor tesisleriyle, rekreasyon alanlarıyla Bursa’nın yeni çekim merkezi olacak.
Peyzaj Konsepti
Projemizin Peyzaj öğeleri ise; kurduğumuz şehir olan Bursa Modern de ki yaşantı çokluğunun dinamizmini ve tematik kurguyu; yumuşak geçişlerle, farklı sahneler yaratarak şehir algısını vurgulamaktır.
Mimari projemizin görsel algılama kapsamı içinde bulunan mekânlar, Bursa iklim olanakları ile birleştirilerek tüm yüzeylerin yeşil sistemi için 4 mevsim doğa tasarlaması yapılmıştır. Bu tasarımın ana konusu her mevsimin kendi renk, şekil ve kokularıdır.
Proje sınır peyzajı, hareketli alanların peyzajı, 26 bin metrekare gölet, kıyı meydanları, amfiler, renk-koku bahçeleri, iskele meydanları, buluşma parkları, düşey bahçeler, cep bahçeleri, tematik bahçeler ve hobi bahçeleri.
Bursa Modern Çarşı
Bursa Modern Çarşı yüksek hizmet kalitesiyle sunacağı, spor ve sağlıklı yaşam, cafe-restoran, market, eczane, kuru temizleme, terzi, anaokulu vb. üniteleriyle bölgedeki önemli bir sosyalleşme alanı olacaktır.
Festival Meydanı
Bursa Modern’de Kültür ve Sanat, Festival Meydanında Yerini Alıyor.
Tarihin ve modern yaşamın uyumlu bir konseptte bir arada uygulandığı Bursa Modern projesinde peyzaj önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Rezidencelerin ve yalıların uyum içerisinde planlandığı projede doğanın eli her yerde hissediliyor. Toprak, taş, 100’e yakın çeşit ve 4 mevsimi yaşadığınızı hissettiren bitki örtüsü, adaları, 26.000 m2 büyüklüğündeki göleti ile huzurun ve doğal yaşamın keyfini sürebilirsiniz.
Bursa Modern size doğal yaşamın tüm güzelliklerini sunarken bütün bu yapının tam ortasındaki festival meydanı ve sosyal ve kültürel hayatın nabzını tutan etkinlikler ile Bursa ‘nın yeni çekim merkezi oldu.
Sadece konut projesi değil kurguladığı konsept ile yaşam alanı oluşturan Bursa Modern projesinde festival meydanı içinde barındırdığı sahne ile konser, tiyatro, Açıkhava sineması gibi gösteri sanatlarına çok uygun bir ortam sunmakta. Şenlik ve şölenlere de ev sahipliği yapan meydan, aynı anda binlerce kişinin etkinliğe katılabilmesini sağlayacak bir genişliğe sahip. Festival meydanında bulunan minik tepeler ve oturma alanları seyircilerin etkinlikleri rahatlıkla izlemesini sağlıyor.
Üç tarafı sularla çevrili şık köprülerle adalara ve tenis kompleksine bağlanan Güvercin Yarımadası’ndaki Festival Meydanı size sosyal hayatın odak noktasında olmanızı ve Bursa Modern’li olmanın farkını hissettiriyor.

Harita

Bu Mülkü Paylaş

Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir