Haberler

Aqar_res_12000x1000

Türkiye’de Yabancı Yatırımlar %26 ile Gayrimenkule …

Son raporunda Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü (UNCTAD) Türkiye yatırımları 2016  ile  Dünya Yatırım Raporu gündeminde. Türkiye’ye gelen yabancı yatırımların yüzde 26’sı gayrimenkul satın alımları, yüzde 22’si finans ve sigortacılık, yüzde 10’u ise ulaşım ve depolama alanlarından oluştuğu kaydedildi. Rapordan ayrıntılar…

IS_Çırağan Residence_4 (2)Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma Örgütü’nün (UNCTAD) ‘2016 Dünya Yatırım Raporu kapsamında açıklanan son verilere de, Türkiye için önemli detaylar ortaya çıktı.

Dünya üzerinde eş zamanlı olarak tüm ülkelerin verilerinin bulunduğu raporda, 2015 yılında on altı buçuk milyar dolar (16,5 ) tutarında uluslararası doğrudan yatırım çekmeyi başaran Türkiye, genel sıralamada ise sadece 2 basamak yükselerek 20’inci sıraya çıkmış oldu. Aynı raporda gelişmiş olan ülkeler arasındaki sıralaması ise 8 sıra birden yükselirken, en fazla yatırım yapılan ülkeler arasına girdiği görüldü.

Emlak sektörü ise en fazla yatırımın yapıldığı alanlar arasına başı çekti. Özellikle yabancı yatırımcıların tercihinin gayrimenkul olduğu raporda yer aldı.

En çok yatırım yapılan bölgeler arasında ise Asya ülkeleri, hemen sonrasında Avrupa ve Kuzey Amerika ülkeleri öne çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir